Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie

Kierownik: Agnieszka Demska-Chudy

Adres:
Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie
ul. Krzywińska 10A
Kąkolewo
64-113 Osieczna
e-mail:
sds@powiat-leszczynski.pl

tel:
        65 534-20-05

Informator o Środowiskowym Domu Samopomocy

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie powstał z myślą o osobach dorosłych chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo zamieszkujących powiat leszczyński. Placówka stanowi pomoc dla najbliższych członków rodziny i opiekunów osób niepełnosprawnych, a dla samych niepełnosprawnych jest  miejscem rehabilitacji i terapii ruchowej, społecznej oraz zawodowej.
W Środowiskowym Domu Samopomocy w Kąkolewie funkcjonują następujące pracownie:
- dziewiarsko – krawiecka,
- stolarsko – techniczna,
- muzykoterapii i poznawania świata,
- komputerowa,
- plastyczna,
- i gospodarstwa domowego,
w których odbywają się ciekawe zajęcia. Mają one na celu aktywizację społeczną, rozwijanie zainteresowań i poszerzanie wiedzy o otaczającym nas świecie. Prócz tego w placówce znajduje się:
- sala rehabilitacyjna
- i pokój wyciszeń.
Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie jest placówką pobytu dziennego. Oprócz prowadzonych zajęć ośrodek zapewnia dojazd uczestników z miejsca ich zamieszkania, ponadto gwarantuje jeden ciepły posiłek dziennie. Zajęcia prowadzone są pod bacznym okiem terapeutów, w placówce pracuje również: pracownik socjalny oraz księgowa, poza tym jest z nami psycholog, psychiatra i pielęgniarka, a wszystko odbywa się pod nadzorem Pani Agnieszki Demskiej-Chudy, która pełni obowiązki kierownika.

Sprawozdanie finansowe
2018